"... pro váš naplněný intimní život."  

Kdo jsem

Jsem učitelka a terapeutka v oblasti ženské intimity a sexuality a zabývám se řešením témat z této oblasti. 
Prošla jsem různými kurzy, z nichž nejvíc mě ovlivnil výcvik Sexological bodyworku, který založil Joseph Kramer, PhD a do Čech ho přinesl Didi Liebold z Zürichu. Mé znalosti a zkušenosti ještě prohloubil kurz Like A Pro od Dr. Betty Martin, který mi podstatně změnil pohled na moji práci. Mnoho znalostí jsem získala také ve Škole pánevního dna Renaty Skálové, škole Tantrických masáží u Denisy Palečkové a Richarda Vojíka, v základním kurzu koučinku, psychologie a mnoha dalších kurzech. Na výcviku Sexological Bodyworku jsem několikrát asistovala, v Čechách i v zahraničí, stejně jako na škole Tantrických  masáží. Od roku 2014 vedeme s mým partnerem Martinem Plasem naše vlastní kurzy o intimitě.

Nabyté znalosti bohatě uplatňuji od roku 2013 v praxi formou individuálních sezení. Pracuji se ženami a s páry. Vážím si každé klientky i klienta, neboť mi přináší zprávu o tom, jak vypadá intimní život mnoha lidí v naší společnosti, ale také i přes všechny patálie mi dnes a denně ukazují, že lidská touha po přijetí a po lásce je stále stejná a že jsme se ještě dočista neztratili. Věřím tomu, že lidé nejsou porouchaní, nejsme stroje. Spíše jsme potlačili to, co je někde v hloubce stále součástí naší přirozenosti - naši zdravou sexualitu. Ta je dodnes opředena studem, strachem a vinou. Proto ji raději zatlačíme až do nevědomí. Jenže sexuální energie se nedá potlačit a většinou se (různě zdeformovaná) někudy provalí ven.

Při naší spolupráci vás "neopravím", ale především vám pomohu přijmout svojí přirozenost a svou sexuální stránku. Podpořím vás na cestě k přijetí vlastní hodnoty a vytvořím vám prostor pro změny. Pomohu vám najít, co byste si vlastně v intimitě přáli a vyslovovat svá přání nahlas, pomohu vám nastavit si v intimitě vlastní hranice a umět s nimi zacházet, najít svoji  pravou a celistvou sexuální podstatu a žít ji. Velmi mě naplňuje, když vidím, slyším, čtu, jaké změny ve svém intimním životě mé klientky udělaly díky naší spolupráci. Buďte vítáni!

|Přehled mého vzdělání a praxe najdete ZDE.

Moje vzdělání

2007 - reflexní masáže, Beáta a Julius Patakyovi

2009 - rekvalifikační kurz masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví, studio Leny, Brno

2010/2011 - tantrický výcvik John Hawken

2011 - masáž lávovými kameny, Hot Stones 1, Dexter Academy

2012 - výcvik tantra masáží Tantraworld

2013 - výcvik Sexological bodywork, Joseph Kramer, Didi Liebold

2014 - Škola pánevního dna, Renata Skálová

2014 - Tantra Massages, Level 1, Diamond Lotus, Berlin

2015 - Práce s traumatem u dětí, Maggie Kline

2016 - Like a Pro, základní kurz práce s modelem "Wheel of consent". Dr. Betty Martin

2016 - Program Kouč, NeuroLeadership, s.r.o.

2017 - Psychologie pro každý den, Filozofická fakulta UK, Praha

Moje praxe

2011 - 2014 Tantra Spa Praha, tantrická masérka

2012 - 2014 asistentka na kurzech Tantra World

2012 - 2017 Amantara, Basilej (Švýcarsko); tantra masérka, Sexological Bodyworker

2013 - 2015 asistentka na 3 výcvicích Sexological Bodywork, ČR

2016 - asistentka na prezenční části výcviku Sexological Bodywork při IISB Zürich (Švýcarsko)

2018 - dnes Ananda - Tantra Massages, Sexualberatung und Sex-Coaching, Köln (Německo); tantra masérka, Sexological Bodyworker, Sex kouč

2013 - doposud - stovky sezení se ženami a tantra masáží, desítky vedení kurzů s Martinem Plas (www.martinplas.eu), vystupování na konferencích a festivalech - Sexuologická konference, Konference Asociace manželských a rodinných poradců, Tantra festival, Škola pánevního dna, články do časopisů - Žena a život, Cosmopolitan, Glanc, Blesk

Osobní příběh

"Do 27 let jsem neměla orgasmus, teď jsem multiorgasmická a pomáhám ženám objevit jejich potěšení z milování"

Když mi bylo přes dvacet let, studovala jsem biologii na vysoké škole. Zajímala mě příroda, chodila jsem oblékaná jako hastroš a zakládala jsem si na tom, že dokážu přemýšlet o složitých věcech a že budu jako vědkyně jednou vědět o přírodě úplně všechno. Měla jsem spoustu skvělých přátel a žádného partnera. Sex mě vůbec nezajímal. 

Občas mi chyběla blízkost a tak jsem přemohla stud a navázala kontakt s mužem. Objímání a mazlení jsem měla ráda, ale když došlo na sex, odbyli jsme to většinou velmi rychle, a na mou žádost taky v šeru, a já se při tom nudila. Ve své vagině jsem necítila vůbec nic. Vlastně jsem si ani neuvědomovala, že nějakou mám. Styděla jsem se za to, že jsem žena, styděla jsem se za své tělo a slovo "sexualita" jsem se bála vyslovovat. Nedokázala jsem si představit, co mám dělat, když jsem s mužem v posteli

Vagina? Aha, to je ten orgán dole, se kterým se chodí na gynekologii a kterým přicházejí na svět děti. Taky jsem neměla sama od sebe menstruaci a nikdo nedokázal zjistit proč. Musela jsem pravidelně docházet na gynekologii, kde do mě píchali koňské dávky ženských hormonů, abych „to“ dostala.

 Čekání, že to přijde samo

Vztahy, které jsem navazovala, byly krátké, vzájemně si velmi podobné a vždy ztroskotaly na sexu. Nikdy jsem nebyla iniciátorkou intimností. Velmi jsem se styděla, cítila se v posteli úplně levá a ještě jsem nic necítila. Nechápala jsem, co lidé na sexu mají. Podvědomě jsem ale cítila, že se za sexualitou skrývá mnohem víc, než jen plození dětí, a že se mnou něco není úplně v pořádku. Občas jsem prolistovala porno časopis, vzrušila se při tom a nabyla dojmu, že vášnivý sex je asi jenom pro prostitutky.

Postupně můj zájem o vědu vystřídalo "duchovno". Jezdila jsem na různé duchovní kurzy, kterých začínal být velký výběr a já jsem meditovala, cvičila tai-či, vařila čaje a hledala osvícení. Pokud možno rychlé. Pak přišel jeden z mých kamarádů, vyprávěl mi o tantrickém víkendu, kterého se zúčastnil, a doporučil mi knihu Tantra od Andre Van Lysbetha. Probudil ve mně zájem. Začala jsem se tedy prokousávat složitými texty původní tantrické filozofie, cítila motýly v břiše a těšila se, že jednou aspoň ta jednodušší tantrická cvičení konečně vyzkouším s vytouženým partnerem.

Postupem let jsem měla partnera, kterého jsem milovala, ale tantra ho nezajímala. Po něm přišlo dost milenců a s nimi různé příjemné, legrační i trapné zážitky, ale o orgasmu jsem si stále mohla nechat zdát. Trpěla jsem nedostatkem sebevědomí a myslela si, že všichni ti muži přece musí vědět, co se mi líbí. Určitě museli dostat při výchově nějaký manuál na ženu! A tak jsem si vždycky lehla a pasivně čekala, co můj partner předvede. 

Také mi většinou nestačil ten omezený časový úsek, který jsme si na společnou intimitu vyhradili. Ovšem nedokázala jsem si říct o víc. Nevěděla jsem, O CO si mám říct a JAK si to mám říct. Touha po osvícení už mě dávno pustila, přála jsem si jen být „normální“. Mít to tak, jak to určitě mají všechny ostatní ženy, kromě mě...

Rozhodnutí aktivně hledat

Krátce před třicítkou jsem konečně začala sama navštěvovat kurz tantry. Motivoval mě k tomu, že jsem objevila mnoho erotogenních zón na svém těle, poprvé vzala do ruky vibrátor, který jsem dostala od jednoho milence, a sama objevila svůj orgasmus – nejdřív klitoridální a asi měsíc poté i vaginální-čípkový. Pamatuji si, v jakém úžasu jsem byla, když jsem skoro ve třiceti letech zjistila, že mé tělo dokáže něco tak úžasného a nečekaného! Pocit extáze mě celou zalil a já jsem nechápala, jak to, že tohle moje tělo dokáže.

Měla jsem obrovskou radost a cítila ke svému tělu obdiv. Stalo se to právě, když jsem dělala dlouhý rituál s masturbací za svoji mámu a babičku, vzorné katoličky, které byly sice bohabojné, ale zato svou sexualitu a ženskost potlačily snad až do zemského jádra. Pravděpodobně ani jedna z nich se sama sebe nikdy nedotýkala. Tehdy se ve mně také konečně přirozeně rozjel ženský cyklus – bez prášků a bez doktorů.

Moje sebevědomí stouplo, moje přirozená ženská sexualita se konečně "zvedla ze země a oprášila", a v osobním životě jsem postupně rozpoutala vášeň. Začala jsem si užívat milování se svým partnerem i masturbaci a cítila vzrušení třeba i při tanci. Všimla jsem si, že čím víc jsem uvolněná v sexualitě, tím víc jsem uvolněná i v životě a začala se konečně cítit sexy. Už ne díky tomu, že mi partner pochválil postelový výkon, ale díky tomu, že každá moje buňka tančila ve víru sexuální energie. Všimli si toho i přátelé a začali mi říkat : “Ty jsi rozkvetla!“

Objevná metoda masáží

Na tantrickém kurzu několik přátel mluvilo o tantrických masážích a já jsem zatoužila umět je také. Mého zaujetí si hned na prvním kurzu tantra masáží všimli lektoři a nabídli mi, zda bych nechtěla masírovat u nich ve studiu, které budou za několik měsíců otvírat. Nadšeně jsem na tu nabídku přikývla a abych nic z kurzů nezapomněla, masírovala jsem v mezičase v zanikajícím bordelu, jehož majitel chtěl úpadek odvrátit tím, že začal nabízet tantrické masáže.

Bylo to zajímavé, velká většina klientů byli „normální muži“, kteří prostě chtěli zjistit, co to tantra masáž je. Já jsem si mohla opakovat masáže a klienti byli zvědaví, co tantrická masáž nabízí a často mile překvapení z toho, že je to mnohdy hezčí zážitek, než soulož s prostitutkou.

Za pár měsíců jsem se konečně dočkala svého místa v jednom z největších studií tantrických masáží v Praze a dál jezdila na kurzy, teď už jako asistentka u svých učitelů Denisy Palečkové a Richarda Vojíka.

Po půl roce jsem dostala příležitost masírovat v Německu ve studiu erotických masáží. Byla jsem velmi nadšená a chtěla všechny něco nového učit. Práce v erotickém studiu v Německu byla pro mě docela tvrdá škola – naučit se ubránit své hranice s klienty a zároveň je nějak obohatit. Když přišel nějaký obzvlášť dotěrný klient, který se mě chtěl za každou cenu dotýkat, většinou jsem mu nabídla masáž prostaty s tím, že zažije něco nového. Masáž prostaty může být pro muže tak intenzivním zážitkem, že málokomu dovolí ještě myslet na to, kam by sahal.

 Další zkušenosti v zahraničí jsem získala v centru Diamond Lotus v Berlíně. Jeho zakladatel Andro byl známý tím, že studoval původní tantrickou filozofii v Indii a po návratu do Evropy sestavil svůj koncept tantrické masáže, zahrnující i některé kratší tantrické rituály.

 Byla to velmi silná zkušenost. Věděla jsem, že v tomto centru žije komunita lidí, kteří mezi sebou pěstují polyamorii. Jela jsem se naučit především jejich vyhlášený masážní styl, polyamorní komunita mě nezajímala, čekala jsem bandu bláznů, kteří jsou „mimo“. Místo toho jsem potkala skupinu velmi vyzrálých a dospělých lidí. Jejich klid a otevřenost ve mně nakonec zanechaly mnohem hlubší dojem než masážní techniky.

Díky těmto lidem, kteří si ve vztazích dokázali beze strachu vzájemně dát úplnou svobodu, jsem také přehodnotila svůj názor na nevěru. Do té doby jsem ji považovala za na něco neodpustitelného, za co musí následovat trest v podobě ukončení vztahu. Dnes zastávám názor, že čím více jsou partneři vůči sobě vzájemně otevření a upřímní, tím svobodněji se ve vztahu cítí a tím raději se k sobě vrací.

Řešení sexuálních témat

Také jsem začala pracovat ve studiu tantrických masáží v Basileji ve Švýcarsku, kam chodilo mnoho žen i mužů, kteří chtěli řešit nějaký problém či téma v sexualitě. I v Čechách ke mně stále častěji přicházely ženy, které si v sobě nesly nějaké trauma nebo zranění z minulosti spojené se sexualitou. I tady jsem narazila na hranice tantrické masáže. Jejím cílem je pokud možno krásný prožitek a péče, ale nenabízí příliš prostoru k řešení nějakého konkrétního tématu. 

Až Sexological bodywork mi nabídl odpovědi v tom smyslu – že jde především o změnu psychického postoje a návyků (např. jak se s partnerem miluji, jak masturbuji, nakolik si dovolím otevřít se, experimentovat, být kreativní, jak moc jsem zaměřena na dosažení orgasmu). Sexological bodywork se zaměřuje na výuku klienta, na převzetí zodpovědnosti za vlastní prožívání sexuality a na podporu klientovi vlastní iniciativy v řešení jeho tématu. 

A tak když se v Čechách otevíral první ročník Sexological bodyworku, vycítila jsem další prostor, kam se mohu posunout a přihlásila se. Mým cílem bylo pomáhat růst v sexualitě nejen svým klientkám a klientům, ale i sama sobě.

Výcvik byl intenzivní a také jsem díky němu poznala zakladatele Sexological Bodyworku Josepha Kramera, PhD., který mě svými znalostmi a profesionálním přístupem hodně ovlivnil. Naučila jsem se pracovat se ženami, pochopila, že ženská sexualita je mnohavrstevná a téměř vždy provázána s emocemi. Kromě toho mi praxe umožnila dokonale poznat své vlastní tělo, které je teď mnohem citlivější a vnímavější a nebojím se prožívat a vyjadřovat svoji sexualitu naplno.

Také jsem pochopila, že erotický potenciál každého z nás nemá hranice a je v něm velký prostor pro léčení strachu, studu, pocitu viny, a navrácení radosti, hravosti a potěšení.

Z mé práce se nakonec vyvinulo poslání – pomáhat lidem na úrovni doteku a sexuálního koučinku, ale také touha citlivě vynést na světlo témata, která jsou pro nás naprosto přirozená, ale o kterých se ve „slušné společnosti“ nemluví.

 Ze žákyně učitelkou

Nakonec jsem potkala partnera úplně stejného založení, se kterým jsem měla možnost v praxi prozkoumat většinu svých sexuálních představ a kromě toho se dále rozvíjet profesně. S Martinem Plasem jsme majiteli dvou studií v Praze, kde nabízíme individuální sezení pro ženy, muže a páry, a své bohaté zkušenosti sdílíme také formou kurzů pro veřejnost.

Díky tomu, že jsem našla své vlastní ženské „erotické já“, jsem začala mnohem více rozumět ženám, tomu, co cítí a potřebují. Právě se ženami pracuji nejraději. Pomáhám jim milovat své tělo takové, jaké je, naladit se na něj, vnímat ho a cítit se v něm doma.

Učím je spojit se se svou vaginou a dělohou a uvědomit si, že pánev je jejich centrem a rádcem. Učím ženy anatomii jejich pohlaví a metody dosažení orgasmu. Podporuji je, aby se nebály být vášnivé a divoké a jindy zase zranitelné a odevzdané, protože to vše je pro nás ženy přirozené. Snažím se je přivést co nejvíc ke vnímání toho, co se děje TEĎ a k přijetí skutečnosti, že cokoliv se děje a cokoliv cítí, je v pořádku. Chci, aby mé klientky naplno procítily, že jejich sexualita patří jim, že si mohou dovolit oddat se potěšení, že se nemusí bát objevovat své erotické já a experimentovat, ať už sama nebo s partnerem. Aby se nebály být svůdné, erotické i trochu zvrhlé, říci si o to, co v sexu chtějí.

Velmi často mě vyhledávají ženy také kvůli léčení jizev po porodu, příp. po císařském řezu nebo kvůli vaginálnímu mapování – metodě pomáhající uvolnit bloky v intimitě, které jsme si za život stačily ve vagině nashromáždit.

Párům zase pomáhám vyladit jejich společný sexuální život.

Sexualita je pro mě věčné téma, tuším, že už jsme si doživotně souzeny. Dnes nelituji žádné své zkušenosti, přestože některé z nich byly opravdu výzvou, a vše ráda předávám a zúročuji ve své práci, která mě neustále vede dál a rozvíjí.