"... pro váš naplněný intimní život."  

Ženy, milujete svá prsa?

Když mi bylo 21 let, zemřela moje máma na rakovinu prsu. Kromě toho, že jsem prožívala velkou bolest, jsem to tehdy vnímala jako „ránu osudu“. Nechápala jsem, proč zrovna na mojí mámu se sneslo neštěstí. Nejen kvůli ní jsem se začala zabývat svým zdravím a sexualitou a dnes už díky tomu vím mnohem víc. Že nejspíš úplně potlačila svoji ženskost a všechny své síly a energii obětovala pro své děti. Že o svá prsa vůbec nepečovala a že možná chtěla odejít, protože si zdraví svých prsou vůbec nehlídala, ani nechodila na pravidelné kontroly. Pravděpodobně se od svých prsou odstřihla, stejně jako od svých pocitů.

Otřáslo to se mnou a zaselo do mě potřebu zajímat se o zdraví svých prsou a celkově si jich všímat. Toužila jsem mít krásná prsa a v moudrých knížkách našla, že jim nejvíc svědčí masáž a sprchování studenou vodou. Postupně jsem se své tělo učila vnímat jako celek a svá prsa začala mít čím dál víc ráda. Naučila jsem se přes ně dýchat a zapojovat partnera do masáží :). Dnes si svá prsa plně uvědomuji a hýčkám si je a totéž učím své klientky.

Prsa jako symbol ženství

Prsa jsou považována za symbol ženství. Všichni dostáváme z prsou svoji první potravu a právě to v nás buduje mimořádný vztah k prsům, ukazuje na jejich potenciál a předurčuje jejich symboliku. Pro zdraví a pohodu ženy jsou prsa důležitým zdrojem jejích vyživujících a uzdravujících kvalit.

Kdysi jsem slyšela přirovnání, že „prsa jsou polštářky pro srdce“. Je to hezké vyjádření skutečnosti, že prsa vyčnívají ven z ženského těla a říkají si tak o dotek. Pokud se nás někdo s láskou a nejen pro svou potřebu dotýká na prsou, nebo se k nim chová jinak něžně, např. si na ně položí hlavu (ale také když kojíme děťátko), naplňuje to naše srdce láskou…a je známo, že ženská sexualita se otevírá právě přes srdce. Prsa tedy úžasným způsobem propojují lásku a sexualitu ženy, roli matky a milenky.

Když je srdce plné negativních a tíživých emocí, jako smutku, bolesti a zoufalství, nemůže správně fungovat. Aby nebyla omezena funkčnost srdce – životně důležitého orgánu – mohou se tyto pocity ukládat nebo potlačovat právě v prsou. Budeme-li provádět pročištění a odlehčení prsou můžeme zároveň odlehčit srdci.

Velká nebo malá?

Ať jsou velká nebo malá, představují prsa pro mnohé ženy nejcitlivější sexuální centrum. Otázka velikosti a vzhledu je pro nás ženy častou záminkou pro odsuzování vlastního těla a ženství. Pro náš vlastní intimní život není ale tolik důležitý jejich vzhled ani velikost, nýbrž jejich citlivost. Jsou vaše prsa citlivá a vnímavá? Dokážete si užít doteky na nich, aniž byste je odsuzovala za to, jak vypadají? Pokud ne, vztah k prsům si můžete sama vybudovat a citlivost v nich probudit. Je však potřeba se s nimi propojit. To samozřejmě trvá nějaký čas. Můžete začít tím, že vstoupíte do kontaktu se svými prsy, prociťujte je, dýchejte přes ně, představujte si, jak vzduch proudí skrze ně dovnitř a ven atd.

Co prsům neprospívá

V současné době narůstá počet žen, které trpí onemocněním prsů v nějaké formě, nejaktuálnější je samozřejmě rakovina prsu. Zatím nikdo přesně neprokázal přesnější příčinu vyššího výskytu. Z hlediska psychosomatiky navštěvuje onemocnění prsů většinou ty ženy, které na sebe berou až příliš zodpovědnosti za své blízké (děti, rodiče, manžela) a „svými prsy jim prorážejí cestu“.

Podívejme se na celou situaci z ženského hlediska. Prsa jsou velmi citlivá, jemná a měkká. Uvnitř je tvoří velice složitý systém mnoha drobných cév, nervových buněk, mléčných žláz a lymfatických cév. Tento systém vyžaduje velmi opatrné a láskyplné zacházení. Zde je několik tipů pro dobré zdraví prsou:

● nezraňujte prsa kousáním, bodáním nebo silným sáním (jemné sání neplatí pro období kojení, kdy jsou bradavky méně citlivé)

● při milování prsa nadměrně nedrážděte

● pokud možno se vyhýbejte nikotinu, kofeinu a alkoholu

● žijte zdravě: v rámci vašich možností se vyhýbejte chemickým přísadám v jídle, hnojivům, pesticidům a hormonům, konzervačním činidlům a ochucovadlům

● při osobní hygieně používejte pouze přírodní výrobky

● vyhýbejte se používání antiperspirantů, které při aplikaci v podpažních jamkách zamezují pocení a tím i čištění lymfatického systému prsou

● prsům neprospívá nošení těsných podprsenek, které je naprosto omezují v jejich přirozeném pohybu a „pohupování“. Těsná nebo zvedací (push-up) podprsenka zastavuje pohyb lymfy v prsou a tím i vylučování odpadních látek lymfou.

Co mají prsa rády – Masáž prsou

Pokud to jde, dopřejte svým prsům každý den několik hodin volného pohybu bez podprsenky. Vaše prsa vám též budou vděčná, když je necháte „volně dýchat“. Můžete chodit „nahoře bez“ nebo je přímo vystavit slunečním paprskům. Nicméně kůže na prsou je citlivější, a to platí obzvlášť pro první jarní slunce, doporučuje se tedy opalování jen na 10 – 15 minut.

Nezastupitelné místo v péči o prsa má kromě různých pročišťovacích a dýchacích cvičení samozřejmě MASÁŽ PRSOU, která slouží zároveň jako prevence proti různým potížím – uzlíkům, cystám a rakovině prsu. Masáž je vhodné provádět pravidelně. Každodenní péči si nejspíš  zajistíte jedině tak, že si prsa budete masírovat sama, nicméně je velmi příjemné zapojit i partnera. Váš partner se určitě velmi rád nabídne ku pomoci a můžete si tak z „povinnosti“ udělat malý společný intimní zážitek :). Sama si můžete zpříjemnit masáž prsou použitím vonného oleje. Nejvhodnější jsou oleje na podporu ženství, např. růže nebo geranium. Samo-masáž prsou se tak pro vás stane krátkým, ale blahodárným rituálem péče o sebe, kterým vám nejen pomůže přijmout své tělo, ale při kterém naplňujete pozorností a láskou přímo své srdce a také vás to může sexuálně vzrušovat.

Pokud chcete najít krásný vztah ke svým prsům, naučit se, jak plně přijmout jejich „nedokonalost“, jak o ně správně pečovat, jak svá prsa správně masírovat a jaká masáž jim přinese jaký užitek, objednejte se na sezení ZDE. Také vás naučím různá dechová a pročišťovací cvičení, díky kterým naplníte svá prsa láskou a energií a podpoříte jejich vyživující schopnosti. Začnete se cítit celistvě a zjistíte, že vaše prsa jsou vaší ozdobou a v intimitě důležitým zdrojem vzrušení. Zkrátka, začnete je milovat :).

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.