"... pro váš naplněný intimní život."  

Proč chodit doma nahá?

Představte si, že se procházíte doma nahá. Cítíte přitom vzduch, jak vám hladí tělo. Vnímáte okolí a prostor celým povrchem těla. Občas uděláte práci, která je potřeba a mezitím se zastavíte a prohlédnete se před zrcadlem. Pomalu sledujete všechny tvary svého nádherného těla, každou křivku, jeho vůni a zkusíte jej i pohladit. Neposuzujete se, ale říkáte svému tělu, jak je krásné. Pokud máte někde jizvy, faldíky či vrásky, přijímáte je s láskou jako svědky vašich životních zkušeností. Nespěcháte. Uvědomíte si, jak krásná žena jste. Vychutnáváte si ten vzácný okamžik. Máte právě rande sama se sebou :).

Už jste to někdy zažila? Nebo je vám vlastní spíše tento příběh?:

Jdete po ulici, aspoň v jedné ruce tašku, v druhé telefon, v hlavě včelí úl. Děti, práce, nákup, partner, domácnost, složenky…Máte pocit, že nestíháte a cítíte se vyčerpaná… A pak ji spatříte – dokonalou ženu na bilboardu. Je štíhlá, možná i vysoká, bezchybně nalíčená a téměř nahá. Plakát vyzdvihuje její ideální míry a křivky. Má na sobě třeba vaše vysněné luxusní prádlo. „Aaaach……jo!“ je jediné, na co se vzmůžete a na náladě vám to zrovna nepřidá. Vzpomenete si na své špíčky a faldy, které se na vašem těle nacházejí zrovna tam, kde si je nepřejete, nebo na to, jak se marně snažíte svou postavu zaoblit. Aniž byste si to uvědomila, začnete se srovnávat a úplně zapomenete na to, že existuje nějaký Photoshop a podobné vymoženosti.

Ženské tělo je nádherné

Vidíte rozdíl mezi oběma příběhy? Pokud jste ten první nikdy nezažila, zkuste to. Vymezte si čas jen pro sebe, vyhřejte místnost na příjemnou teplotu (můžete si pustit i hudbu), svlékněte se a…..vnímejte.

Já osobně mám ráda různá videa a fotky, kde jsou modelky a herečky zobrazeny v civilu. Kolikrát vypadají jako „pani Nováková odvedle“. Ne že bych jim to přála, ale ze své bohaté praxe Sexological bodyworkerky a tantrické masérky mohu říci, že když se lidé vysvléknou do naha, jsou najednou nezávisle na všech svých kariérách, hrdých či méně hrdých pozicích, všichni stejně odzbrojení. Prostě nazí. V té chvíli přestanete hodnotit tělo dotyčného či dotyčné i jeho úspěchy a začnete se více soustředit na to, co z toho člověka vyzařuje. A když mu nebo jí pak dáváte masáž (nejlépe tantrickou), vnímáte křivky toho těla a snažíte se na něm, ať už vypadá jakkoliv, najít něco krásného, co by vás zaujalo. A mohu vám slíbit, že téměř vždycky se tam něco najde :).

Tělo je chrám duše

Je nám jasné, že pouze s tělem lze vnímat a cítit. Intenzivní sexuální prožitky vyžadují zdravé a harmonické tělo, citlivé vnímání tělesných zkušeností a přítomnost ve svém centru – v pánvi. Být odtržena od těla znamená neuvědomovat si jeho pocity a signály, neslyšet jeho řeč a nerozumět jí. Tato izolovanost zabraňuje sexuální energii přirozeně a volně proudit. Důvody pro odtržení jsou různé. Často to děláme proto, abychom unikly nepříjemným nebo bolestivým situacím a zachránily tak své vnitřní jádro. Citlivost těla mohou omezovat také antidepresiva, léky na spaní, drogy či alkohol.

A pokud jsme neprožily žádné trauma, častým důvodem, proč nejsme v kontaktu se svým tělem, je skutečnost, že jsme se nenaučily dávat mu dostatek lásky, péče a pozornosti. Nikdo jiný to za nás neudělá, ale dobrá zpráva je, že to můžeme napravit ihned – objednat se na masáž, na pedikúru či na kosmetiku, dát si koupel, zaplavat si, zacvičit a také začít zkoumat, jaká erotická bytost se v nás vlastně skrývá. Protože žena je krásná nejen, když její život funguje v praktických rolích, ale také, když přijímá a umí si vychutnat svoji sexualitu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.