"... pro váš naplněný intimní život."  

„Do 27 let jsem neměla orgasmus, teď jsem multiorgasmická ale to není vše.“

 

Před více než deseti lety jsem studovala biologii na vysoké škole, užívala si cestování, sporty a různé duchovní kurzy, kterých byl zrovna tehdy veliký výběr a já hledala osvícení. Pokud možno rychlé. Sex mě vůbec nezajímal. Měla jsem spoustu skvělých přátel a žádného partnera.

Občas mi chyběla blízkost a tak jsem přemohla stud a navázala kontakt s mužem. Objímání a mazlení jsem měla ráda, ale když došlo na sex, odbyli jsme to většinou velmi rychle a já se při tom nudila. Ve své vagině jsem necítila nic. Vlastně jsem si ani neuvědomovala, že nějakou mám.

Vagina? Aha, to je ten orgán dole, se kterým se chodí na gynekologii a kterým přicházejí na svět děti. Taky jsem neměla sama od sebe menstruaci a nikdo nedokázal zjistit proč. Musela jsem pravidelně docházet na gynekologii, kde do mě píchali koňské dávky ženských hormonů, abych „to“ dostala.

 Čekání, že to přijde samo

Vztahy, které jsem navazovala, byly krátké, vzájemně si velmi podobné a vždy ztroskotaly na sexu. Nikdy jsem nebyla iniciátorkou intimností. Velmi jsem se styděla, cítila se v posteli úplně levá a ještě jsem nic necítila. Nechápala jsem, co lidé na sexu mají. Podvědomě jsem ale cítila, že se za sexualitou skrývá mnohem víc, než jen plození dětí, a že se mnou něco není úplně v pořádku. Občas jsem prolistovala porno časopis, vzrušila se při tom a nabyla dojmu, že vášnivý sex je asi jenom pro prostitutky.

Pak přišel jeden z mých kamarádů, vyprávěl mi o tantrickém víkendu, kterého se zúčastnil, a doporučil mi knihu Tantra od Andre Van Lysbetha. Probudil ve mně zájem. Začala jsem se tedy prokousávat složitými texty původní tantrické filozofie, cítila motýly v břiše a těšila se, že jednou aspoň ta jednodušší tantrická cvičení konečně vyzkouším s vytouženým partnerem.

Postupem let jsem měla partnera, kterého jsem milovala, ale tantra ho nezajímala. Po něm přišlo několik milenců a s nimi různé příjemné, legrační i trapné zážitky, ale o orgasmu jsem si stále mohla nechat zdát. Trpěla jsem nedostatkem sebevědomí a myslela si, že všichni ti muži přece musí vědět, co se mi líbí. Prostě jsem si vždy lehla a pasivně čekala, co můj partner předvede.

A také mi většinou nestačil ten omezený časový úsek, který jsme si na společnou intimitu vyhradili. Ovšem nedokázala jsem si říct o víc. Touha po osvícení už mě dávno pustila, přála jsem si jen být „normální“. Mít to tak, jak to určitě mají všechny ostatní ženy.

Rozhodnutí aktivně hledat

Krátce před třicítkou jsem konečně začala navštěvovat kurz tantry. Motivoval mě k tomu, že jsem objevila mnoho erotogenních zón na svém těle, poprvé vzala do ruky vibrátor, který jsem dostala od jednoho milence, a sama objevila svůj orgasmus – nejdřív klitoridální a asi měsíc poté i vaginální-čípkový. Pamatuji si, v jakém úžasu jsem byla, když jsem skoro ve třiceti letech zjistila, že mé tělo dokáže něco tak příjemného!

Měla jsem obrovskou radost a cítila ke svému tělu obdiv. Vnímala jsem, že to dělám i za svoji mámu a babičku, vzorné katoličky, které byly sice bohabojné, ale za to svou sexualitu a ženskou sílu potlačily snad až do zemského jádra. Tehdy se ve mně také konečně přirozeně rozjel ženský cyklus – bez prášků a bez doktorů.

V osobním životě jsem postupně rozpoutala vášeň. Začala jsem si užívat milování se svým partnerem i masturbaci a cítila vzrušení třeba i při tanci. Všimla jsem si, že čím víc jsem uvolněná v sexualitě, tím víc jsem uvolněná i v životě a začala se konečně cítit sexy. Už ne díky tomu, že mi partner pochválil postelový výkon, ale díky tomu, že každá moje buňka tančila ve víru sexuální energie. Všimli si toho i přátelé a začali mi říkat :“Ty jsi rozkvetla!“

Objevná metoda masáží

Na tantrickém kurzu se často mluvilo o tantrických masážích a já jsem zatoužila umět je také. Mého zaujetí si hned na prvním kurzu tantra masáží všimli lektoři a nabídli mi, zda bych nechtěla masírovat u nich ve studiu, které budou za několik měsíců otvírat. Nadšeně jsem na tu nabídku přikývla a abych nic z kurzů nezapomněla, masírovala jsem v mezičase v zanikajícím bordelu, jehož majitel chtěl úpadek odvrátit tím, že začal nabízet tantrické masáže.

Bylo to zajímavé, velká většina klientů byli „normální muži“, kteří prostě chtěli zjistit, co to tantra masáž je. Já jsem si mohla opakovat masáže a klienti byli zvědaví, co tantrická masáž nabízí a často mile překvapení z toho, že je to mnohdy hezčí zážitek, než soulož s prostitutkou.

Za pár měsíců jsem se konečně dočkala svého místa v jednom z největších studií tantrických masáží v Praze a dál jezdila na kurzy, teď už jako asistentka u svých učitelů Denisy Palečkové a Richarda Vojíka.

Po půl roce jsem dostala příležitost masírovat v Německu ve studiu erotických masáží. Byla jsem velmi nadšená a chtěla všechny něco nového učit. Práce v erotickém studiu v Německu byla pro mě docela tvrdá škola – naučit se ubránit své hranice s klienty a zároveň je nějak obohatit. Když přišel nějaký obzvlášť dotěrný klient, který se mě chtěl za každou cenu dotýkat, většinou jsem mu nabídla masáž prostaty s tím, že zažije něco nového. Masáž prostaty může být tak intenzivním zážitkem, že málokomu dovolí ještě myslet na to, kam by sahal.

Další zkušenosti v zahraničí jsem získala v centru Diamond Lotus v Berlíně. Jeho zakladatel Andro je známý tím, že studoval původní tantrickou filozofii v Indii a po návratu do Evropy sestavil svůj koncept tantrické masáže, zahrnující i některé kratší tantrické rituály.

Byla to velmi silná zkušenost. Věděla jsem, že v tomto centru žije komunita lidí, kteří mezi sebou pěstují polyamorii. Jela jsem se naučit především jejich vyhlášený masážní styl, polyamorní komunita mě nezajímala, čekala jsem bandu bláznů, kteří jsou „mimo“. Místo toho jsem potkala skupinu velmi vyzrálých a dospělých lidí. Jejich klid a otevřenost ve mně nakonec zanechaly mnohem hlubší dojem než masážní techniky.

Díky těmto lidem, kteří si ve vztazích dokázali beze strachu vzájemně dát úplnou svobodu, jsem přehodnotila svůj názor na nevěru. Do té doby jsem ji považovala za na něco neodpustitelného, za co musí následovat trest v podobě ukončení vztahu. Dnes zastávám názor, že čím více jsou partneři vůči sobě vzájemně otevření a upřímní, tím svobodněji se ve vztahu cítí a tím raději se k sobě vrací.

Řešení sexuálních témat

Také jsem začala pracovat ve studiu tantrických masáží v Basileji ve Švýcarsku, kam chodilo mnoho žen i mužů, kteří chtěli řešit nějaký problém či téma v sexualitě. I v Čechách ke mně stále častěji přicházely ženy, které si v sobě nesly nějaké trauma nebo zranění z minulosti spojené se sexualitou. I tady jsem narazila na hranice tantrické masáže. Jejím cílem je pokud možno krásný prožitek, ale ne vždy nabízí prostor k řešení problému.

Až Sexological bodywork mi nabídl odpovědi v tom smyslu – že jde především o změnu psychického postoje a návyků (např. jak se s partnerem miluji, jak masturbuji, nakolik si dovolím otevřít se, experimentovat, být kreativní, jak moc jsem zaměřena na dosažení orgasmu) a převzetí zodpovědnosti za vlastní prožívání sexuality. Sexological bodywork se zaměřuje na výuku klienta, na podporu jeho vlastní iniciativy a zodpovědnosti při hledání řešení jeho problému.

A tak když se v Čechách otevíral první ročník Sexological bodyworku, vycítila jsem další prostor, kam se mohu posunout a přihlásila se. Mým cílem bylo pomáhat růst v sexualitě nejen svým klientkám a klientům, ale i sama sobě.

Výcvik byl intenzivní a také jsem díky němu poznala zakladatele Sexological Bodyworku Josepha Kramera, PhD., který mě svými znalostmi a profesionálním přístupem hodně ovlivnil. Naučila jsem se pracovat se ženami, pochopila, že ženská sexualita je mnohavrstevná a téměř vždy provázána s emocemi. Kromě toho mi praxe umožnila dokonale poznat své vlastní tělo, které je teď mnohem citlivější a vnímavější a nebojím se „používat ho naplno“.

Také jsem pochopila, že erotický potenciál každého z nás nemá hranice a je v něm velký prostor pro léčení strachu, studu, pocitu viny, a navrácení radosti, hravosti a potěšení.

Z mé práce se nakonec vyvinulo poslání – pomáhat lidem na úrovni doteku a sexuálního koučinku, ale také touha citlivě vynést na světlo témata, která jsou pro nás naprosto přirozená, ale o kterých se ve „slušné společnosti“ nemluví.

 Ze žákyně učitelkou

Nakonec jsem potkala partnera úplně stejného založení, se kterým jsem měla možnost v praxi prozkoumat většinu svých sexuálních představ a kromě toho se dále rozvíjet profesně. S Martinem Plasem jsme majiteli dvou studií v Praze, kde nabízíme individuální sezení pro ženy, muže a páry, a své bohaté zkušenosti sdílíme také formou kurzů pro veřejnost.

Díky tomu, že jsem našla své vlastní ženské „erotické já“, jsem začala mnohem více rozumět ženám, tomu, co cítí a potřebují. Právě se ženami pracuji nejraději. Pomáhám jim milovat své tělo takové, jaké je, naladit se na něj, vnímat ho a cítit se v něm doma.

Učím je spojit se se svou vaginou a dělohou a uvědomit si, že pánev je jejich centrem a rádcem. Učím ženy anatomii jejich pohlaví a metody dosažení orgasmu. Podporuji je, aby se nebály být vášnivé a divoké a jindy zase křehké a odevzdané, protože to vše je pro nás ženy přirozené. Snažím se je přivést co nejvíc ke vnímání toho, co se děje TEĎ a k přijetí skutečnosti, že cokoliv se děje a cokoliv cítí, je v pořádku. Chci, aby mé klientky naplno procítily, že jejich sexualita patří jim, že si mohou dovolit oddat se potěšení, že se nemusí bát objevovat své erotické já a experimentovat, ať už sama nebo s partnerem. Aby se nebály být svůdné, erotické i trochu zvrhlé, říci si o to, co v sexu chtějí.

Velmi často mě vyhledávají ženy také kvůli léčení jizev po porodu, příp. po císařském řezu nebo kvůli vaginálnímu mapování – metodě pomáhající uvolnit bloky v intimitě, které jsme si za život stačily ve vagině nashromáždit.

Párům zase pomáhám vyladit jejich společný sexuální život,

Sexualita je pro mě věčné téma, tuším, že už jsme si doživotně souzeny. Dnes nelituji žádné své zkušenosti, přestože některé z nich byly opravdu výzvou, a vše ráda předávám a zúročuji ve své práci, která mě neustále vede dál a rozvíjí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.