"... pro váš naplněný intimní život."  

Bojíte se mluvit o sexu?

Sexualita – téma, o kterém většina žen raději mlčí a některé odvážnější mluví. Tajně po večerech pročítáme ženské časopisy a hledáme návody „Jak to udělat lépe.“ Ano, některé z nás měly to štěstí a vyrostly v rodině, kde zažily přijetí, lásku a umí si užívat si sex a vlastní tělo, ať vypadá jakkoliv. Mnohé z nás jsme ale pocítily, že je třeba být hodná holka, která se podřídí vůli mužů ve všem včetně našich intimních potřeb.

O sexu jsme se tedy naučily nemluvit. Ano, může o něm mluvit sexuolog (je přece vědcem přes sex) nebo sex-kouč či nějaká výstřední celebrita, ale my ne.

Podobně jako to vypadalo doma, to vypadalo i jinde. Většina z nás vlastně ani neprošla žádným sexuálním vzděláním. Učitelka ve škole se červenala jen při popisu pohlaví, něco jsme se dozvěděly od kamarádek, něco z Bravíčka a když jsme dospěly, stalo se pro nás nejspíš hlavním vzorem sexu porno, které nám podstrkuje ideální sex. Je jednoduchý a rychlý, všichni zúčastnění dosahují mnoha bouřlivých orgasmů, všem se všechno líbí a nikdo, ani ženy v něm nemají žádné zábrany. Která z nás má pak odvahu přiznat, že nemá ráda sex, nemá ráda ani svoje tělo nebo, že v její sexualitě cosi skřípe?

Jenže tak, jak věci vypadají v pornu, ve skutečnosti vůbec nefungují. „Penis nestojí na povel a vagina nemusí být vždy připravena na spojení a mít bouřlivý orgasmus.“

Navíc to, co nevyslovujeme, zůstává utajené či potlačené a často plodí právě stud, strach, hanbu a předsudky. Úspěchy ještě dokážeme sdílet s kamarádkami, ale neúspěchy a pochybnosti často ne.

A přitom kdybychom se odvážily svá trápení sdílet, zjistily bychom, že mnoho žen trápí podobná, ne-li stejná témata. To mohu s jistotou říci, protože od klientek, které mě vyhledávají, poslouchám stále stejné věty.

První, co jako ženy potřebujeme slyšet, je: „Tak, jak to máš, je to v pořádku, pokud ti to vyhovuje.“ „A pokud ti to nevyhovuje, můžeš to změnit.“ Pokud cítíme nátlak a cíle, zvyšuje to naši nejistotu. Nemusíme se nikam hnát a když zpomalíme, můžeme tím jedině získat. U nás žen je sexualita propojená s psychikou, emocemi, menstruačním cyklem, událostmi v rodině..prostě snad se vším okolo. V tom je její kouzlo, ale někdy i potíž.

TIP:

ZAČNĚTE TAM, KDE PRÁVĚ JSTE

Často se nám stává, že skutečné dění v naší sexualitě se neslučuje s našimi představami. Ale právě skutečnost taková, jaká je, je pro naší sexualitu tou nejlepší živnou půdou. Může zakořenit a růst tady a teď, až nakonec vykvete v krásný a voňavý květ.

Představy, sny a fantazie o tom, jak by měly věci být, naši sexualitu zabíjí. Dopřejte si dostatek času k zamyšlení nad svým sexuálním životem. Můžete si udělat poznámky na papír. Možná je vaše sexualita skvělá a nepotřebuje žádné rady. Možná ale cítíte, že s ní tak úplně spokojená nejste a před realitou raději utíkáte do snění. Přistupujte k sobě s láskou a trpělivostí. Pokud ucítíte, že je to na vás moc, zastavte se a položte si ruku na bříško a klidně dýchejte. Až budete chtít, můžete pokračovat :).

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.